Krew to życie!!!!!!
 Oceń wpis
   

Krew to życie


Krew nazywana jest płynem życia, bo jest nam potrzebna jak tlen i woda. Bez niej nie moglibyśmy istnieć. W ciele dorosłego człowieka krąży jej 5 litrów. Krew jest zbyt doskonała, by można ją było czymś zastąpić. Choć naukowcy znają dokładnie jej skład i własności - nie potrafią dzisiaj stworzyć sztucznej. Ów płyn życia składa się w 55 proc. z osocza, półprzeźroczystego płynu, w którym pływają krwinki czerwone [erytrocyty], biała [leukocyty] i płytki krwi [trombocyty]. Krwinki są produkowane przez szpik kostny.

Czerwone żyją przeciętnie 120 dni i są stale uzupełniane. Dzięki nim oddychamy. Leukocyty są częściowo produkowane poza szpikiem, np. w węzłach chłonnych i żyją kilka dni. Chronią nas przed infekcjami. Możemy swoją krwią podzielić się z innymi, bo jest ona bezcennym lekiem. Gdy człowiek dużo jej traci, w trakcie operacji lub w wypadku, może mu pomóc tylko transfuzja, czyli przetoczenie. Nagła utrata 2 litrów prowadzi do gwałtownego spadku ciśnienia, wstrząsu i bezpośredniego zagrożenia życia.

Coraz gorzej dzieje się w polskich szpitalach zaczyna brakować krwi w bankach i co wtedy zrobimy??? Pomimo tego że oddajemy jej dużo to i tak jest jej za mało bo wypadków jest  coraz więcej coraz więcej spotyka nas tragedii. Jak już napisałem wyżej krew jest najdoskonalszym z leków którego niemożna produkować na wielka skale. Bo krew jest częścią człowieka która żyje  na nowo się rodzi i umiera.

Jak dotąd nikomu się nieudało jeszcze  stworzyć substancji która  zastąpiła by krew i wszystko na to wskazuje że nikomu się to nie uda. Niejeden naukowiec próbował stworzyć alternatywną substancje która by ratowała ludzkie rzycie .

Tę wpis napisałem z pomysłu pewnej osoby która mnie zapytała o moją grupę krwi szczerze się przyznam że nie znałem odpowiedź na to pytanie a to niedobrze. Wiele osób podobnie jak ja nie wie jaką ma krew a to niestety jest dla nich na niekorzyść bo gdy zachodzi potrzeba szybkiej transfuzji i ma się przy sobie wizytówkę lub karteczkę z swoja grupą  krwi to znacznie ułatwi ratowanie przez lekarza naszego zdrowia i życia.

P.S Już niebawem napisze cz.2 „jak myślisz- tak będzie”

Ł.P

Komentarze (3)
Minoł miesiąc:!!!!:):):)
 Oceń wpis
   

Eloo wreszcie znalazłem chwile czasu aby napisać coś nowego!!!

Dziś nie napisze na jakiś szczególny temat tylko ogólnie zależało mi żeby właśnie dziś napisać ten wpis ponieważ dziś mija miesiąc od założenia bloga i musze się pochwalić ze blog przyciąga uwagę wielu osób mam nadzieje że tak będzie nadal dziękuję tym samym za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga .

Dla wielu z nas będzie to ostatni weekend odpoczynku od szkoły i w poniedziałek „poranna witaj zmiano” nie wiem jak to będzie bo przyzwyczaiłem się chodzić spać o 0.00 albo później i wstawać o 12.00 albo później. Ale jakby niebyło będzie dobrze ale niestety będzie trzeba się uczyć ale bez wiedzy i odpowiedniego wykształcenia nie zrealizuje swoich planów marzeń .

W MŁODYCH - PRZYSZLOŚĆ NARODU !!!

(czy jakoś tak :P:P:P)


Ł.P

Komentarze (3)
JAK MYŚLISZ-TAK BĘDZIE!!! Cz. I
 Oceń wpis
   

Witam wszystkich zaczął się nowy tydzień co nam przyniesie nie wie nikt ale JAK MYŚLISZ-TAK BĘDZIE!!! Jest już środek nocy w oknach światło dawno zgasło ludzie śpią i o różnych rzeczach śnią ale nie wszyscy ja wchodząc zobaczyć swojego bloga natknąłem się przypadkowo na innego bloga i naszła mnie refleksja na napisanie nowej notki a mam teraz spokój nikt nie pisze na GG nikt mi nie zawraca głowy to mogę w spokoju pisać.

Jestem tylko ja komputer i grające radio
Przejdę już do sedna sprawy a więc napisze dziś o pomyśle na własny bizness!!!

Oczywiście nie napisze tu swoich pomysłów bo w dzisiejszym świecie nic niemożna zdradzać bo inni to wykorzystają i się dorobią. No to pomysłów na zarobienie pieniędzy jest wiele ale co może 17-latek w dzisiejszym świecie otóż z jednej strony może dużo a z drugiej bardzo mało bo żeby zacząć pracę musi mieć skończone 18 lat ale nie każdą może roznosić ulotki ale raczej na tym to się nie dorobimy więc żeby naprawdę zarabiać to musimy skończyć 18 lat i wtedy mamy wiele możliwości możemy założyć własną firmę(mam parę pomysłów) ale żeby założyć własna firmę potrzebny jest kapitał początkowy i tu pojawią się kolejny problem skąd go wziąśc otóż jeżeli mamy dobry pomysł i dobry biznes plan to bank nam udzieli pożyczkiy a jeżeli nie zgodzi się to pozostają rodzice i pożyczka od nich jakąś trzeba zacząć a jeżeli oni tez nie zgodzą się to jedyne co to sami musimy zarobić i jedynym sposobem jest wyjazd zagranice i praca za sensowne pieniądze a nie za marne grosze;/;/

A o tym jak 17-latek może zarobic napisze w następnej części

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za komentarze!!!

Ł.P

Komentarze (5)
51 stan Polska
 Oceń wpis
   

„51 stan Polska  realizm, nie fikcja oparta na paradoksach…”

 Zacznę ten wpis słowami pewnej piosenki która jest jedna z wielu piosenek odzwierciedlającej polską rzeczywistość.

Dawno nic nie pisałem ponieważ niemiałem czasu lub pomysłu na nowy wpis ale  przez ostatnie dni przyglądałem się co się dzieje w Polsce i doszedłem do wniosku ze zaczyna się dziać niedobrze w naszym pięknym kraju może gospodarka pnie się w górę ale gdyby rządził kto inny to by było lepiej ludzie myśleli ze jak prawica będzie rządzić to będzie lepiej a gówno prawda wcześniej były układy i teraz też są ale teraz bezczelnie kłamią że niema i na kolejna aferę odpowiadają idiotycznymi komentarzami które są żałosne.

Każdy widzi że zle się dzieje ale jednostka nie morze tego zmienić coraz więcej zamętu jest wszędzie. I wcale się nie dziwie że Polacy wyjeżdżają za granice.

Szukając lepszego życia bez stresu bez zamętu może kiedyś będzie tutaj dobrze będzie praca i wynagrodzenie za nią będzie europejskie.

Ale niema co więcej pisać o polityce bo to nudne jest życie jest za krótkie ażeby je marnować  na byle co. Trzeba rzyć pełnia życia i pomimo wielu przeciwności nie poddawać się dążyć wytrwale do celu osiągać swoje założenia. Każdy z nas ma jakiś cel do którego dąży ja też mam takowy cel ale go nie ujawnię tutaj-Kto ma wiedzieć to wie Pzdr. dla kumatych

Można by było jeszcze napisać o tym ze Polacy są pełni zawiści oczywiście nie wszyscy ale dużo jest takich osób ale o tym już pisałem i nie chce się powtarzać ale jest tez wiele dobrych osób które się cieszą czyimś szczęściem ale niema dużo takich osób tak samo jaki niema dużo uczciwych osób każdy patrzy jakby tu zarobić czyimś kosztem.

Dziękuję za wszystkie komentarze te miłe jak i te niemiłe.

Ł.P

Komentarze (3)
Kim jest przyjaciel???
 Oceń wpis
   

Nie kieruję się definicją społeczeństwa- definicją świata. Według niej, przyjaciel to chodzący ideał. Ideałów nie ma. Mam swoje zdanie na ten temat, swoją osobistą definicję. Raczej mało optymistyczną, ale jakże prawdziwą…

Przyjaciel jest z Tobą zawsze. Śmieje się z Tobą, bawi się, płacze, kiedy Ty czujesz się źle. Pomaga we wszystkim, rozumie Cię bez słów. Możesz robić z nim dosłownie wszystko i również wszystko możesz mu powiedzieć. Nigdy nie powie o Tobie złego słowa, nie będzie próbował zmieniać Cię na siłę. Zaakceptuje wszystkie Twoje wady, jednocześnie pracując nad nimi. Tak strasznie delikatnie i niepostrzeżenie sprawi, że staniesz się lepszy. On będzie z Tobą ZAWSZE. Nigdy Cię nie opuści, nigdy nie zostawi… Będzie, jak Twój cień.

Heh…

Spójrzmy na to z realnej strony…

Po pierwsze, każdy przyjaciel kiedyś odejdzie, chociażby po to, żeby ułożyć swoje osobiste życie. Nikt nie będzie trwał przy Tobie wiecznie. Nie jesteś pępkiem świata, zresztą znajdź mi takiego niewolnika, który będzie sterczał przy Tobie całe wieki.
„No tak, odejdzie, by ułożyć swoje osobiste życie, ale w sercu będzie już zawsze.”

Teoretycznie tak, ale jak łatwo można zauważyć, nie będzie już automatycznie spełniał reszty wyimaginowanych warunków.

Właściwie większość spostrzeżeń pochodzi z mojej własnej autopsji.

Są dni, kiedy umierasz z bólu. Z bólu, który przeszywa Twoją psychikę i gdzie jest ten Twój wspaniały przyjaciel, kiedy powinien być tutaj, przy Tobie? Nie, wcale tego nie żądam, ale patrzmy cały czas na definicję społeczną…

Gdybym miał czepiać się dosłownie wszystkiego, zwróciłbym uwagę na robienie wszystkiego z moim idealnym przyjacielem. Otóż nie mogę robić wszystkiego, chociażby dlatego, że mężczyzna znacznie różni się od kobiety. Tak, fizycznie też, ale przede wszystkim różni się psychicznie. Z przyjacielem- Nią- nie zrobię tego, co z przyjacielem- Nim. A także z przyjacielem- Nim- nie zrobię tego, co z przyjacielem- Nią. Ta sama kwestia dotyczy problemu „wszystko sobie mówią”. Gówno prawda.

Nigdy nie powie o mnie złego słowa? Nie powinien…
Ale życie jest nieprzewidywalne i chwilami miota nami, jak bezwładnymi marionetkami, wpuszczając miedzy nas kobietę zwaną Emocją.
Jeśli przyjaciel jest, jak mój cień, to chyba znika mi na dość długie chwile, co jakiś czas zapominając nawet o tym, że powinien kogoś strzec.

Bujam w obłokach, wciąż wierzę w ludzi, szukam w nich odrobiny dobra. Myślisz, że to takie proste w dzisiejszym zakłamanym świecie? Każdy stara się, jak najlepiej odegrać swoją rolę. Ty, mimo wielu doświadczeń, które nauczyły Cię sporego dystansu do każdego człowieka, chcesz pomagać innym. Mimo tego, że tyle osób Cię skrzywdziło, chcesz nieść pomoc. To na nic. Zarzucą Ci egoizm i ukryte intencje. I proszę, nie rzucaj słów na wiatr. Nie mów: „Razem albo wcale”, kiedy wiesz, że z łatwością dasz sobie radę, gdy mnie zabraknie. Nie pisz mi przy każdej okazji: „Kocham Cię. Już zawsze będę przy Tobie”, „Na zawsze razem”. Miłość, nawet ta, definiowana moimi słowami, nie polega na pustych dźwiękach.

Czasem życie wymierza nam niekontrolowane ciosy i bynajmniej nie jest to Twoją winą- co nie oznacza, że w żadnym stopniu nie przyczyniasz się do tego.

Umieram, bo ten, kto obiecywał być przy mnie wiecznie, odszedł.
Idealny przyjacielu, dlaczego więc zabijasz swoją bratnią duszę?
Czy to nie najgorsza zbrodnia, jaką możesz popełnić, łamiąc tym samym idealne stereotypy dobrego człowieka?

Jeśli wciąż będę kierował się definicją społeczeństwa, to wątpię, bym kiedykolwiek mógł użyć słowa „przyjaciel” w stosunku do któregokolwiek mieszkańca Tej Planety.

Ale niekiedy nie kieruję się tą definicją i wtedy zauważam ze mam przyjaciółJ

 Ale również w dzisiejszym świecie przyjacielem staje się Internet ludzie nie mają gdzie ulotnić swoich problemów niemaja komu o tym powiedzieć to wchodzą na czaty i tam rozmawiają o swoich problemach to nie jest zbyt dobra wróżbą każdy powinien mieć przyjaciela któremu przede wszystkim będzie mógł zaufać bo według mnie to jest najważniejsze już mniej ważne jest czy pomorze czy doradzi ale żebyśmy mu zaufali ale tez nie jest mniej ważne bo przyjaciel powinien by taki że będzie nam potrafił podać pomocną dłoń!!!

 


Tym, dzięki którym moje serce zmienia się w lodową bryłę…

 
Ł.P
Komentarze (11)
Najnowsze komentarze
2017-01-15 16:43
paq:
Kim jest przyjaciel???
PSYCHIATRA I PSYCHOTERAPEŁTA. To są jedyni "PZYJACIELE". Reszta to ...
2015-09-15 06:11
Gain :
Fałszywi przyjaciele dwulicowi ludzie za plecami rozgadani:(
Miałem taką sytuację że kolega zapraszał na piwo. Czasem pisał w nocy aby przyjść na melanż.[...]
2013-12-22 01:20
wokol.dziecka:
8 marca
:)
O mnie
Łukasz Pietrzyk
Łukasz P.
Archiwum
Rok 2008
Rok 2007
Rok 2006