Refleksja po walentynkach...
 Oceń wpis
   

Każdy marzy o odnalezieniu swojej DRUGIEJ POŁÓWKI jabłka, każdy chciałby choć raz w życiu doznać tej prawdziwej, niczym nie splamionej miłości, wolnej od komercyjnego świata. Jednak czy to możliwe? Czy możliwe jest bezgraniczne międzyludzkie zaufanie, przyjaźń...?

Na pewno tak, jednak aby to odnaleźć trzeba się napracować, na domiar złego nie wiadomo czy nasz wysiłek się opłaci, próbować jednak zawsze warto.

Drugie pytanie brzmi jak rozpoznać prawdziwe uczucie. Czy jeżeli chłopak chodzi z dziewczyną, obdarowuje ją prezentami, całuje, w towarzystwie są ‘wspaniałą’ parą, natomiast razem, w SAMOTNOŚCI nie maja tematów do rozmowy, a gdy jedno cierpi, drugie się odwraca i udaje ślepca, czy to jest to prawdziwa miłość?!

Moim zdaniem nie! Uczuć nie można kupić, nie można też ich ranić, co jest jeszcze gorsze od obojętności...

Prawdziwe uczucie, istnieje wtedy, gdy w związku nie istnieje zwątpienie, zazdrość, gdyż kochający ludzie, dążą się ZAUFANIEM, bezgranicznym, wiedza że mogą w każdej chwili liczyć na ciepły dotyk, chociaż CAŁUS, pełen otuchy, pełen współczucia...

Łatwo też odróżnić zauroczenie od miłości, do miłości ludzie muszą dojrzeć, poznać się nawzajem, poznać swoje wady, następnie wybaczyć je wszystkie, niewinnie.

Aby udowodnić, iż pała się tymże uczuciem do drugiej osoby nie wystarczą słowa, SŁOWA są puste, nawet te najpiękniejsze. To czyny umacniają uczucia, chociaż te najmniejsze, współczucie w trudnych chwilach, moim zdaniem jest to czysta esencja miłości, tej pięknej łączącej w sobie paradoksalność ludzkich uczuć, dającej poznać na wskroś drugiego CZŁOWIEKA, w którym zawsze można znaleźć oparcie.


To takie moje podsumowanie po walentynkowe  jak widać trochę Się zmieniło w ostatnim czasie w moim życiu jestem szczęśliwy ale kiedyś napisałem że nie będę  pisał na blogu o swoim życiu i słowa dotrzymam wiec nie miejcie mi zaszłe(nie które osoby). Jednocześnie chce podziękować wszystkim którzy wchodzą na mojego bloga Pisza mi komentarze oraz piszą  mnie na gg nie miejcie mi zaszłe że nie odpowiadam każdej osobie ale po prostu brakuje mi czasu --- w następnym wpisie MOŻE napisze czemu???

Łukasz PietrzykKomentarze (4)
Wybory 2007 na kogo oddasz głos??? Mam jedną sprawę całkiem...
Najnowsze komentarze
2017-01-15 16:43
paq:
Kim jest przyjaciel???
PSYCHIATRA I PSYCHOTERAPEŁTA. To są jedyni "PZYJACIELE". Reszta to ...
2015-09-15 06:11
Gain :
Fałszywi przyjaciele dwulicowi ludzie za plecami rozgadani:(
Miałem taką sytuację że kolega zapraszał na piwo. Czasem pisał w nocy aby przyjść na melanż.[...]
2013-12-22 01:20
wokol.dziecka:
8 marca
:)
O mnie
Łukasz Pietrzyk
Łukasz P.
Archiwum
Rok 2008
Rok 2007
Rok 2006