HYPERREAL.INFO - ciekawa strona
 Oceń wpis
   

Bardzo fajna strona działająca już bardzo długo funkcjonuje w Internecie już od przeszło 11 lat. Strona ta a w zasadzie można to już nazwać portalem ma swoich przeciwników jak i zwolenników ja zaliczam się do tych drugich ponieważ uważam że ta strona uczy młodych ludzi którzy są ciekawi co powoduje dana substancja przeciwnicy mówią że jest to nauka ćpania a nieprawda bo jeśli ktoś będzie chciał to i tak spróbuje a ta stronka może  przestrzegać gdyż są tam opinie ludzi którzy spróbowali danej substancji z tego co czytałem to są to szczere opinie i jak ktoś przeczyta sobie to może już niemieć ochoty próbować.

Na tej stronie są opisane wszystkie substancje halucynogenne może to co napisze teraz wzbudzi kontrowersje ale dobrze że jest tam napisane jak postępować z daną substancją gdzie ją dostać itd. Bo przynajmniej użyjemy ją właściwie i nie będzie to takie ryzykowne a co powoduje dana substancja też się dowiemy na stronce. Jak lamnie bardzo przydatna strona przez niektórych bardzo często odwiedzana.

Jakże jednak mógłbym się śmiać, gdy zetknę się z człowiekiem lub czynnościami, które sprawiają mi przykrość lub są obraźliwe? Nauczę się trzech słów i będę je powtarzał tyle razy, aż staną się dla mnie nawykiem tak silnym, że pojawią się w mej pamięci natychmiast, gdy tylko zostanie zagrożony mój dobry nastrój. Te słowa przekazane przez starożytnych mędrców pozwolą mi znieść wszelkie przeciwności i zachować duchową równowagę. Te trzy słowa brzmią : To również przeminie- Og Mandino


Ł.P
Komentarze (1)
Krew to życie!!!!!!
 Oceń wpis
   

Krew to życie


Krew nazywana jest płynem życia, bo jest nam potrzebna jak tlen i woda. Bez niej nie moglibyśmy istnieć. W ciele dorosłego człowieka krąży jej 5 litrów. Krew jest zbyt doskonała, by można ją było czymś zastąpić. Choć naukowcy znają dokładnie jej skład i własności - nie potrafią dzisiaj stworzyć sztucznej. Ów płyn życia składa się w 55 proc. z osocza, półprzeźroczystego płynu, w którym pływają krwinki czerwone [erytrocyty], biała [leukocyty] i płytki krwi [trombocyty]. Krwinki są produkowane przez szpik kostny.

Czerwone żyją przeciętnie 120 dni i są stale uzupełniane. Dzięki nim oddychamy. Leukocyty są częściowo produkowane poza szpikiem, np. w węzłach chłonnych i żyją kilka dni. Chronią nas przed infekcjami. Możemy swoją krwią podzielić się z innymi, bo jest ona bezcennym lekiem. Gdy człowiek dużo jej traci, w trakcie operacji lub w wypadku, może mu pomóc tylko transfuzja, czyli przetoczenie. Nagła utrata 2 litrów prowadzi do gwałtownego spadku ciśnienia, wstrząsu i bezpośredniego zagrożenia życia.

Coraz gorzej dzieje się w polskich szpitalach zaczyna brakować krwi w bankach i co wtedy zrobimy??? Pomimo tego że oddajemy jej dużo to i tak jest jej za mało bo wypadków jest  coraz więcej coraz więcej spotyka nas tragedii. Jak już napisałem wyżej krew jest najdoskonalszym z leków którego niemożna produkować na wielka skale. Bo krew jest częścią człowieka która żyje  na nowo się rodzi i umiera.

Jak dotąd nikomu się nieudało jeszcze  stworzyć substancji która  zastąpiła by krew i wszystko na to wskazuje że nikomu się to nie uda. Niejeden naukowiec próbował stworzyć alternatywną substancje która by ratowała ludzkie rzycie .

Tę wpis napisałem z pomysłu pewnej osoby która mnie zapytała o moją grupę krwi szczerze się przyznam że nie znałem odpowiedź na to pytanie a to niedobrze. Wiele osób podobnie jak ja nie wie jaką ma krew a to niestety jest dla nich na niekorzyść bo gdy zachodzi potrzeba szybkiej transfuzji i ma się przy sobie wizytówkę lub karteczkę z swoja grupą  krwi to znacznie ułatwi ratowanie przez lekarza naszego zdrowia i życia.

P.S Już niebawem napisze cz.2 „jak myślisz- tak będzie”

Ł.P

Komentarze (3)
Najnowsze komentarze
2017-01-15 16:43
paq:
Kim jest przyjaciel???
PSYCHIATRA I PSYCHOTERAPEŁTA. To są jedyni "PZYJACIELE". Reszta to ...
2015-09-15 06:11
Gain :
Fałszywi przyjaciele dwulicowi ludzie za plecami rozgadani:(
Miałem taką sytuację że kolega zapraszał na piwo. Czasem pisał w nocy aby przyjść na melanż.[...]
2013-12-22 01:20
wokol.dziecka:
8 marca
:)
O mnie
Łukasz Pietrzyk
Łukasz P.
Archiwum
Rok 2008
Rok 2007
Rok 2006