Wybory 2007 na kogo oddasz głos???
 Oceń wpis
   

Witam wszystkich nareszcie mój blog w pierwszej szóstce, jestem dumny z tego powodu i dziękuje za wszystkie komentarze oraz odwiedziny mojego blogaska.
Zapraszam do odwiedzin zawsze będzie cos ciekawego napisane oraz zapraszam do dyskusji na kogo zagłosujecie w wyborach 21 października odpowiedzi udzielajcie w komentarzach.

Serdecznie pozdrawiam

"Naiwność jest to wyraz oznaczający dobrotliwą niewinność"-Kłapouchy
Komentarze (6)
Reanimacja bloga...czyli wielki powrót smoka...
 Oceń wpis
   
 

Powróciłem po dość długiej przerwie, nawet mogę przyznać że po bardzo długiej przerwie w tym czasie w moim życiu się bardzo dużo zmieniło gdybym chciał to opisać to bym pisał do rana zresztą z jednej z moich pierwszych notatek napisałem że nie będę pisał o moim prywatnym życiu to powiedzmy że będę się tego trzymał.
W skrócie mogę powiedzieć że poznałem wielu znanych ludzi w POLSCE głownie działaczy SLD no ale cóż póki co żyjemy wolnym kraju i każdy może mieć swoje poglądy moje są właśnie lewicowe!!! Występuje co tydzień w TVP3 w programie „Młodzież kontra…” moje życie nabiera rozpędu… A blog żyje swoim życiem co mnie zaskakuje nie pisałem na nim nic od dawno bo niemiałem ochoty w ogóle przed wakacjami jakoś się zdołowałem i upadłem ale w życiu chodzi o to aby walczyć i mimo wszelkich przeciwności się podnosić ale co zdumiewające blog żyje bez moich wpisów notuje bardzo dobre statystyki i zajmuje najwyższe miejsce w jego historii w najpopularniejszych blogach.

Teraz postaram się regularnie przynajmniej raz w tygodniu coś pisać o TV o tym co wydarzą się w moim życiu ale tylko ciekawe informacje bo co drugi blog opowiada o tym co ktoś jadł na sniadanie bądź co robił w szkole lamnie teraz szkoła przesunęła się na drugi plan stała się dla mnie obowiązkiem ale go wypełniam bardzo dobrze ale nie o tym chciałem pisać po tej dluuugiej przerwie…Zaskakuje mnie fenomen tego bloga że mimo ze nic nie pisałem ani się nie udzielałem w portalu bblog.pl to i tak mój blog pioł się wyżej ciekaw jestem co będzie teraz gdy mam zamiar udzielać się być aktywnym.
Na tym bym skończył dzisiejszy wpis bo już jestem wykończony dzisiejszym dniem a tak pyzatym to brakuje mi czasu na sen wiec w weekend przynajmniej chce pospać,ale również zapraszam do oglądania mnie jutro na TVP3 o 20.47.
"Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje"- DOSTOJEWSKI
 
Komentarze (1)
Polska od morza do morza!!!
 Oceń wpis
   

Miałem dziś pisać prace konkursową o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej ale napisze o czym innym też napisze o Polsce ale całkiem innym kontekście. A zacznę tak w minionych latach odeszło z tego świata wielu wielkich polaków i wydaje mi się że teraz czuwają nad nami i kierują Polskę w dobrą stronę. Czego przykładem jest np. dostanie możliwości zorganizowania EURO 2012. Nie wiem kto to napisał i powiedział ale wiem że to powoli staję się prawdą a chodzi mi o to że kiedyś ktoś powiedział że Polska będzie sięgała od morza do morza i będzie znów tak potężna jak kiedyś tam dawno temu że przewyższy USA a wszystko zmierza do tego gdyż teraz Polskę i Ukrainę dzieli tylko kreska na mapie inaczej zwana granica i to jest mało prawdopodobne ale jakaś szansa istnieje że polska znów się stanie wielka i potężna może nie za kadencji tego rządu ale może kiedyś miałem pisać więcej ale ktoś mnie wytracił z rytmu pisania i straciłem wenę. No to na tym kończę.

 

 

 

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzania!!!

 

 

 

Ł.P

Komentarze (11)
Lajtowo!!!
 Oceń wpis
   

Dzisiaj kolejny z luźnych wpisów ale ten dzisiejszy to będą życzenia!!!

 

 

Życzę wam wesołych świąt smacznego jajka oraz mokrego dyngusa i może to nie są oryginalne życzenia ale na pewno ponad czasowe i szczere.

 

 

 

Ł.P

Komentarze (3)
Chwilka czasu!!!
 Oceń wpis
   

No nareszcie znalazłem chwile czasu by coś niecoś napisać od ostatniego wpisu mój blog awansował na pierwsza stronę w popularności a dziś jest na granicy degradacji na drugą stronę. W sumie  to niewiem o czym napisać zaczyna brakować mi tematów ale może jak znajdę chwilę czasu to i temat się znajdzie. Zbliżają się święta już mam wolne od szkoły i to chyba jedyny plus tego że są święta bo osobiście to nie cierpie  świąt a zwłaszcza tych Wielkanocnych.. W między czasie moje notowania na giełdzie zmalały ale jednej spółki wybranej w ciemno znacznie się zwiększyły aż tak znacznie że jestem do przodu o jakieś 20 tyś Oczywiście wirtualnych pieniędzy. Ale jak już skończę granicę 18 lat  to zacznę grać prawdziwymi pieniędzmi a jak na razie to granica 18 lat mnie prześladuje i na każdym kroku o sobie przypomina i to jest nie dozniesienia  ale cóż tak jest stworzony ten jebany świat i nic na to nie poradzę a chcąc zmienić świat muszę zacząć od siebie ale to nie takie łatwe już wiele razy próbowałem się zmienić i wiele razy się zmieniłem ale jednak wole BYĆ SOBĄ i taki jaki jestem pozostanę na zawsze. Miałem przez ostanie 10 wpisów pisać porady ale jakoś tak wyszło że niemiałem chęci zresztą jak zawsze pod koniec miesiąca i dopiero w pierwszych dniach nowego zaczynam coś pisać musicie się do tego przyzwyczaić drodzy czytelnicy. Życzenia wam jeszcze złoże a na dziś to tyle!!!

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do komentowania!!!

„Długo nam jeszcze przyjdzie się uczyć, jak być samym sobą”- Dostojewski


Ł.P

Komentarze (3)
Kumulacja-20 MLN PLN!!!
 Oceń wpis
   

Dziś wyjątkowy wieczór czyjeś życie może się zmienić o 180 stopni bądź może być kolejna kumulacja i rekordowa w historii suma na wygraną w totolotka!!! Ale zastanówmy się co z taką sumą można zrobić? Ojj wiele rzeczy można zacząć nowe życie niekoniecznie w Polsce bo taka suma pozwoli na wyjechanie do Irlandi i założenie tam własnej firmy albo zainwestowanie części pieniędzy w coś sensownego w Polsce najgorsze co można zrobić to nakupić rzeczy a potem nie potrafić ich utrzymać bo za tak wielkie pieniądze można kupić wiele luksusowych aut wiele domów tysiące wycieczek i wiele innych rzeczy za 20 MLN można spełnić swoje najskrytsze marzenia..

Dziś cała polska mówi o Totolotku gdzie się nie ruszymy to widać reklamy w głównych wydaniach wiadomości nawet mówią że dziś może paść historyczna wygrana każdy marzy o tym żeby to jemu się udało wygrać ale szansa że to ktoś trafi jest 1 do 14MLN ale trzeba w to mocno wierzyć że się uda bez wiary nic się nieuda.


Ł.P

Komentarze (3)
Polnische Kartoffel
 Oceń wpis
   


 
 
 
 Tytuł 
 fot. Opis do filmu


Oto obiecany rarytasik.  Może już go gdzieś widzieliście ale z pewnością nie wszyscy powyższy filmik pokazuje co o naszej elicie politycznej myślą Niemcy osobiście mi to nie przeszkadza bo nie jestem za  IV Rzeczpospolitą kaczą ale dotyka mnie to jako polaka czemu się z nas nabijają i czemu dalej Niemcy uważają nas za złodziei i pijaków czemu nadal funkcjonuje powiedzenie „jedziesz do polski twój samochód już tam jest” Niemcy co do naszej władzy się nie pomylili i trafnie to pokazali co potwierdza reakcja polskich polityków.

Osobiście myślę iż IV Rzeczpospolita kacza powinna zmienić nazwę na IV Rzeczpospolite AFEROWĄ bo niema dnia żeby nie wyszło na jaw jakieś oszustwo żeby ktoś nie został pomówiony itd. Od codziennego oglądania wiadomości można zwariować więc najlepiej nie okładać zbyt często. I to wszystko co miałem na dziś napisać być może zmienię nazwę mojego bloga Pozdrawiam


L.P
Komentarze (1)
8 marca
 Oceń wpis
   


Najwyższy czas na napisanie nowej notki nie pisałem jeszcze nic w tym miesiącu ale to z braku czasu aktualnie zajmuje się dwoma projektami na konkursy i nie mam czasu na prowadzenie bloga .

Dziś jest 8 marca nie musze pisać jakie to jest święto chyba każdy wie lecz niekażdy może wiedzieć skąd się ono wzięło  tutaj podam wyjaśnienie Dnia kobiet z wikipedii:

Dzień Kobiet to święto obchodzone corocznie 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.

Święto to zostało ustanowione dla upamiętnienia strajku 15 tysięcy kobiet, pracownic fabryki tekstylnej, które 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki zamknął strajkujące w pomieszczeniach fabrycznych z zamiarem uniknięcia rozgłosu. W wyniku nagłego pożaru zginęło 129 kobiet. Po raz pierwszy święto obchodzono na apel Clary Zetkin (1857-1933) 19 marca 1911. Popularne w okresie PRL, obecnie ma w Polsce charakter marginalny.

Zwyczajowo w tym dniu mężczyźni powinni wręczać kobietom upominki, w PRL takim szablonowym upominkiem były goździk i rajstopy W niektórych państwach, w których obchodzone jest to święto, obywają się manifestacje feministek domagających się zrównania statusu kobiet i mężczyzn w społeczeństwie, a w szczególności w miejscu pracy. W Republice Federalnej Niemiec od 1986 roku utarł się zwyczaj wręczania w tym dniu kobietom róż; hasłem święta w tamtym roku było "Wir wollen Brot und Rosen" ("Chcemy chleba i róż"). W Polsce imprezy te określane są przez manifestujące kobiety mianem Manify

W starożytnym Rzymie w pierwszym tygodniu marca obchodzono Matronalia, święto związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością.

Szukając w wikipedii definicji znalawszy ją zobaczyłem ze jest to definicja zablokowana czyli wiele ludzi chce zmienić ją i napisać niewłaściwą można się tu doszukać manipulacji ale w naszym kraju jest już wszystko możliwe już mnie nic nie zdziwi. Następny wpisik będzie prawdziwym rarytasem znalezionym na You Tube.

„Mam tylko jedno życie, a życie nie jest niczym innym jak tylko miarą czasu. Kiedy marnotrawię jedno, niszczę też drugie.”- Og Mandino


Ł.P

Komentarze (5)
Minoł DRUGI miesiąc!!!
 Oceń wpis
   

Drugi miesiąc już za mną w tym miesiącu mój blog dostał się na 3 stronę najpopularniejszych blogów w BBLOG.PL z czego się bardzo cieszę i mam wielką nadzieje że z każdym miesiącem blog będzie piął się w górę.

Od początku istnienia bloga czyli od 2 miesięcy odwiedziło go ponad 3000 tyś osób i pozostawiło po sobie ponad 100 komentarzy i wydaje mi się że jest to całkiem dobry wynik w porównaniu do innych osób które udzielają się publicznie i działają w mediach i innych prestiżowych instytucjach a ja zwykły chłopak osiągam takie wyniki.

Przez ten miesiąc natknąłem się na wiele ciekawych blogów na których było wiele interesujących wpisów. Na blogu Pawła Jabłońskiego(goriona) znaleźć można wiele ciekawych sentencji i myśli Wielgiego współczesnego pisarza Og Mandino który nadał sens życia wielu ludziom i napisał przepiękne książki które stały się światowymi bestsellerami.

Dzięki temu blogu zacząłem czytać jedna z jego książek „Największy kupiec świata”.

Reasumując dzięki prowadzeniu swojego bloga dowiedziałem się czegoś więcej z blogów innych i poczułem się dowartościowany przez innych.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich i zapraszam do odwiedzania mojego bloga codziennie będą się pojawiać na nim nowe wpisy zresztą już od jakiegoś czasu tak się dzieje.

Ł.P 

Komentarze (4)
Pergamin pierwszy-dziś zaczynam nowe życie
 Oceń wpis
   

Dziś zaczynam nowe życie

Doszedłem w książce już do pergaminów w których ukryta jest starożytna moc.

Wszystko się zaczyna od pierwszego pergaminu który należy przeczytać bardzo uważnie bo nim jest zawarte jak należy postępować z pozostałymi pergaminami.

Przez następne 9 miesięcy będę czytał pozostałe pergaminy stosując zasady pergaminu pierwszego.

Dziś zaczynam nowe życie

Życie bez bólu i bez goryczy porażki niegdyś to wszystko akceptowałem ale dziś wszystko się zmienia jestem gotów przyjąć mądrość i zasady które przeniosą mnie z cienia w słoneczny blask bogactwa wysokiej pozycji społecznej i szczęścia.

Ta książka ma w sobie olbrzymią moc która trzeba zgłębiać powoli i z umiarem.

Dziś zaczynam nowe życie

Og Mandino- „Dziś moja stara skóra rozsypała się w proch. Będę
kroczyć  między ludźmi z podniesioną głową i nie poznają mnie,
ponieważ od dziś jestem nowym człowiekiem”


Ł.P

Komentarze (0)
Pokolenie skażone PRL
 Oceń wpis
   

Dlaczego ludzie przyglądają mi sie jakbym był nie z tej bajki? Dlaczego oceniają mnie zle tylko dlatego, ze inaczej sie ubieram? Każdy ma prawo do własnego stylu!!!

Cos w tym jednak jest. Zero tolerancji dla inności. Zero zgody na odrębność. Zero uśmiechu na widok kogoś, kto chce być sobą, nie jednostka wypełniająca szare tłumy. Kto nas tego uczy, ze nie potrafimy zrozumieć drugiego człowieka? Nie lubie tych śmiesznych rozmów, że  jak to wyglądają takie spodnie z krokiem w kolanach jak można słuchać muzyki która niema w sobie muzyki tylko słowa.

Nie moja wina, ze w innych czasach  każdy chodził w obcisłych spodniach i słuchał country czy innych dam operowych..

************

Dzisiaj dowiedziałem sie tez, ze młodzież jest zepsuta do szpiku kości. Ze My wszyscy jesteśmy zepsuci. Kto tak powiedział? Staruszkowie, nauczyciele, , politycy.

A przepraszam bardzo. .jakie były Wasze pokolenia? A jacy Wy byliście budując komunizm, tępiąc wszelkie przejawy demokracji? Tępiąc wolność? Jacy byliście - czy nie było wśród Was morderców i idiotów? Czy nie było wśród Was faszystów, zboczeńców i nawiedzonych? Czy nie było w Waszych latach wojen miedzy gangami, czy nie było zawiści, chamstwa, podkładania świni??

...

Wychodzę z siebie i staje obok kiedy słyszę, ze Młodzież jest zepsuta, zła, agresywna. Może nie czytamy dziś sonetów, nie recytujemy "Pana Tadeusza", może mamy za dużo programów telewizyjnych i za mało książek. Może. Ale nie jesteśmy gorsi niż poprzednie pokolenia, mamy swój świat, swoje ambicje - i chcemy, żeby ktoś o nich wiedział, żeby ktoś o nich mówił. Żeby nas słuchano. Żebyśmy nie mówili do ściany. Do drzewa.

...

Oczywiście, sa ludzie, którzy nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca, nie wiedza dokąd maja zmierzać, dlaczego i po co. Nie wiedza co ich czeka. Niczego nie potrafią przewidzieć. Sa ludzie, którzy na nic nie maja wpływu, na niczym im nie zależy, wszystko potrafią olać, zniszczyć, zepsuć. Ale to Starszyzna strąciła lata rozwijając cywilizacje, która niszczy ich samych, która wkrótce wypędzi wszystkich z Ziemi i skaże na kosmiczna tułaczkę.. krew mnie zalewa, bo latamy na Księżyc, podczas gdy na ulicy leży chory człowiek. Mamy bron atomowa, a w Naszych domach zagościła najgorsza bron na świecie - NIENAWISC. Chłoniemy gry komputerowe, a Nasz kochany pies leży na dywanie w oczekiwaniu na dobre słowo, a nie na miskę sztucznego jedzenia z puszki. Idziemy ulica i udajemy, ze wszystko jest OK. .ale czy tak jest?

Nie powiem, bo współczesny świat mnie przeraza. EGOIZM!! Każdy dba o swój Tylek. można owszem komuś pomoc, ale to później, potem. Najważniejsze - zadbać o siebie, o swoje podwórko, o swoje pieniądze, wygody, używki i wygląd. Dopiero potem można zainteresować sie czymś innym, kimś innym..

...

Sa tez tacy, którzy nie potrafią sie bić bez kija bejsbolowego, bez spluwy, a przede wszystkim - nie umieją dojść do porozumienia, do zgody. Chcą wymuszać racje innych bijąc sie, lejąc, gwałcąc..

Niektórzy ranią ludzi, którzy ich kochają. Później, gdy sobie to uświadomią, biorą sznur, żyletkę lub prochy i...juz.

Nie oszukujmy sie: niektórzy naprawdę nie umieją kochać. Umieją walczyć, bić sie, strzelać do siebie. Umieją robić świństwa, pławic sie w nienawiści, ale kochać nie potrafią.

...

Ale jest przecież grupa Młodzieży, która nie udaje, ze jest szalona, zwariowana. Sa ludzie, którzy potrafią śmiać sie sami z siebie, umieją być naturalni, umieją sie bawić - w szkole, na imprezach. Nie musza jarać, łykać alkoholu. Ich Zycie nie wygląda jak stary film: nic w nim nie jest sztuczne, każdy ma swoje "ja", każdy ma przed sobą wizerunek idola i to z niego, jego życia i postawy bierze wzór,

...

Osobiście?

Moim zdaniem nie można nas określić. Jesteśmy po prostu POKOLENIEM SKAŻONYM PRL!!!: nie wiemy dokładnie czego chcemy, bo nie wiemy na czym stoimy. Jesteśmy młodzi, stuknięci, oryginalni, ale często tez zagubieni, zaszczuci, zakompleksieni. Nasze zachowanie to nie tylko szpan i moda, ale także bunt. Buntujemy sie przeciwko nietolerancji, choć bardzo często negujemy poglądy innych; jesteśmy przeciwko wojnom, ale nie robimy nic, żeby im zapobiec; mówimy o pokoju a podsycamy nienawiść. Potrafimy i chcemy być oryginalni, ale jakże często chowamy swoja prawdziwa naturę, by nie okazać sie światu gorszym, wykolejonym. Mamy swoje ideologie, marzenia, plany, jesteśmy zbuntowani - jak każde pokolenie - ale za 10-15lat okaże sie, ze nasz bunt był bzdura, dziecinada, czymś mało ważnym. Zaczniemy liczyć pieniądze, walczyć o dom, o samochód, wbijemy sie w garnitury, wpadniemy w trans gonitwy za mamona, jak starsi.. I po nas będą kolejni może żyjący w lepszych czasach bo jest wszystkiego więcej ale czy ja wiem czy lepszych czy kiedykolwiek w Polsce będzie dobrze może za X lat.

Czy zdajecie sobie z tego sprawę??

Ł.P

Komentarze (1)
Kocham cię jak IRLANDIE!!!
 Oceń wpis
   

Nie wiem ale tak mi się wydaje że obiecałem pisać wpisy codziennie a jak nie obiecywałem to teraz OBIECUJE!!! Jako że jestem młody i jeszcze całe życie przedemną często się zastanawiam co będę w nim robił jaką drogę wybiorę.

Tytuł wpisu może odbiegać od treści ale słucham właśnie tej piosenki i przyszedł mi pomysł na napisanie kolejnej notki mam nadzieje że spodoba wam się i zainspiruje was.

Żeby zaspokoić swoje ambicje muszę przez parę lat się jeszcze przyłożyć i wykształcić bo w przeciwnym wypadku wszystko spełźnie na niczym ale przede wszystkim będzie mi potrzeby język a nawet 2. Bo w Polsce mam zamiar dopiero pracować jak wyjdę na prostą i będę mógł założyć własna firmę mam już wiele pomysłów na swój przyszły biznes ale pieniądze potrzebne na rozruch mam zamiar zarobić w Irlandii!!!

I właściwie tutaj się zaczyna mój kolejny wpis tamto to był wstęp:P

Rozpisywać się tu raczej nie będę bo każdy kto ma własny rozum dostrzega to co się dzieje w naszym pięknym kraju i wcale mnie nie dziwi że ludzie wyjeżdżają na północ bo jak maja pracować w Polsce za marne 700 do 1000zł(jeżeli masz zajebiste wykształcenie) to lepiej jest wyjechać do Irlandii oczywiście to wymaga odwagi rozstania z rodziną ale jak się niema jeszcze żony dzieci to można wyjechać i nawet tam rozpocząć życie ale dobrym pomysłem jest zarobienie tam pieniędzy i powrót do polski i własny interes.

W Irlandii najmniejsza stawka za godzinę wynosi 8 euro. Co po przeliczeniu na złote daje ok. 32zł pracując po 8 godzin dziennie da za dzień 256zł za tydzień 1280zł a miesięcznie 5120zł i myślę że taka kwota jest bardzo dobra jak za pracę np. na stanowisku kasjera w sieci sklepów TESCO. Oczywiście życie tam nie należy do tanich ale tez nienależny do drogich i możemy miesięcznie wpłacać połowę zarobionych pieniędzy i takie odkładanie po 2500zł miesięcznie w ciągu roku da nam 30 tyś. I taka praca przez 2 lata pozwoli nam już na założenie firmy w Polsce oczywiście tyle możemy zarobić jako kasjer ale jeżeli pojedziemy tam znając bardzo dobrze język i mając wykształcenie wyższe zarobimy znacznie więcej tamte dane są oczywiście statystyczne. Więcej będę mógł napisać o pracy w Irlandii jak się przekonam na własnej skórze.

Zdaje sobie sprawę że na początku nie będzie łatwo ale moja szkoła organizuje wymiany uczniów i w przyszłym roku mam zamiar pojechać na takie coś poznać nowych ludzi i jak to się mówi ustawić się tam że jak skończę LO to na wakacje będę mógł tam pojechać zarobić a następnie wrócić do Polski i studiować.

Ł.P
Komentarze (5)
WALENTYNKI=KICZ!!!
 Oceń wpis
   

Witam wszystkich z powodu zbliżającego się dnia zakochanych czy tez WALENTYNEK na jedno wychodzi postanowiłem napisać własne zdanie o tym „święcie” .

Coś o kiczu, czym według mnie są walentynki???

Co w dzisiejszych czasach można nazwać kiczem? Jak wiadomo, kicz jest to coś pozbawionego prawdziwych wartości, smaku estetycznego, coś przesłodzonego, słodkiego, itd. Z kiczem spotykamy się codziennie. Idąc do pracy, szkoły. Nie zdajemy sobie jednak czasami z tego sprawy, jak bardzo jest on blisko nas. Ociera się o nas, a my nawet o tym nie wiemy. Każdy słysząc słowo – kicz, kojarzy je z czymś innym. Dla jednych kiczem jest pocztówka z małym, słodkim i puszystym kociakiem, a znowu dla innych kiczem są np. ludzie, którzy udają tych, którymi w rzeczywistości nie są.

Chcemy w to uwierzyć czy nie, ale kicz jest modny. Żyje z niego wielu ludzi. Żyje z niego komercja i cała branża medialna. Nie ukrywajmy, że wszystko, co jest kiczem przynosi nierzadko duże zyski. Kicz jest też podziwiany i oklaskiwany. Od kiczu nie da się uciec. Gdybyśmy chcieli się od niego uwolnić, musielibyśmy zaprzestać czytania gazet, słuchania radia, oglądania telewizji. Nie jest on dla nas szkodliwy tak jak ptasia grypa jednak zbyt długie obcowanie z nim może wywołać mdłości.

Co dla mnie osobiście jest kiczem?
Po długich refleksjach doszedłem w końcu do tego, co dla mnie jest kiczem. Są to WALENTYNKI.

Jaka jest historia tego święta? Anglicy jako pierwsi zaczęli je obchodzić. Rodzi się pytanie: skąd akurat data 14 luty? Według wierzeń ludowych właśnie 14-go lutego na Wyspach Brytyjskich ptaki łączyły się w pary. W Stanach Zjednoczonych, święto to zdobyło największą popularność i stamtąd powędrowało m.in. do Japonii. W kraju tym, to kobiety obdarowują mężczyzn. Nigdy odwrotnie. A co z Polską? Do nas święty Walenty dotarł niedawno. Do lat 80-tych XX wieku prawie nikt nie wiedział, co to za święto. Teraz stało się równie popularne jak w innych krajach.

Dlaczego uważam to święto za kicz? Według mnie w założeniu święto to miało wyglądać trochę inaczej niż teraz, ale jak wiadomo na przestrzeni wieków wszystko się zmienia. Teraz to raczej święto dla wszystkich, którzy na nim zarabiają, a nie dla zakochanych. Przyjrzyjmy się sytuacji bliżej...

Rok w rok ta sama historia. Już dwa tygodnie przed tzw. "świętem zakochanych" można w sklepach kupić kartki walentynkowe. Skupmy się więc na owych kartkach, które są jednym z głównych elementów tego walentynkowego kiczu. Kartki obowiązkowo w serduszka lub misie. Kartka posypana brokatem, kartka z melodyjką... Po prostu do wyboru do koloru. Ważny jest też napis. Wybrać napis śmieszny czy krótki? Zwięzły i na temat, np. Kocham Cię? A może by tak być oryginalnym i wysłać kartkę monstrualnych rozmiarów? Ten kto już zdecyduje się wysłać kartkę, przyprawiony zostaje o niezły zawrót głowy. Ci, którym sama kartka nie wystarczy, mogą zdecydować się też na słodką maskotkę. I tu można oszaleć. Czy zdecydować się na ślicznego, pluszowego misia, który trzyma w łapkach czerwone serduszko z koronkową obwódką i napisem "I love you"? Czy na białą i niewinną owieczkę, która gdy się ją przytuli, zabeczy „ Kocham Cię”? Istne szaleństwo. Radio też nas nie oszczędza. Już w dzień świętego Walentego na okrągło i na prawie każdej stacji można usłyszeć romantyczne utwory. Mężczyzna śpiewa, że kocha kobietę, a ta go nie zauważa, a on przecież zrobiłby dla niej wszystko. Kobieta ma inne podejście do sprawy i śpiewa, że mężczyzna ją zostawił i okazał się ostatnim draniem, a ona teraz cierpi. Od rana do wieczora odczytywane są też dedykacje zakochanych: "Od Misia Pysia dla mojego jedynego Słoneczka". A tego dnia, zwłaszcza wieczorem, do kina już lepiej się nie wybierać. Nawet, jeżeli nie kupimy biletów na łzawe romansidło, po to tylko, aby uniknąć widoku obściskujących się par, to i tak, wchodząc na salę, gdzie zaraz wyświetlony ma być horror, będzie ich tam pełno. Wtedy to dopiero będzie koszmar.

Cała ta walentynkowa sceneria jest zbyt kolorowa i słodka. Serduszka, misie, aniołki, amorki ze swoimi strzałami... Kicz i jeszcze raz kicz! Bezwartościowe święto, które nic interesującego do naszego życia nie wnosi. Może trochę śmiechu i współczucia dla tych, którzy, nie daj Boże, zapomną o walentynkach i nie obdarują czymś ukochanej bądź ukochanego. Ale o tym raczej nie da się zapomnieć skoro wszyscy są tak tym przejęci i bębnią o tym już dużo wcześniej. Kicz na ogół jest zbyt wyeksponowany.

Jednak ten rodzaj kiczu ma też swoje dobre strony. Przynosi dochody i to nie tylko dużym firmom i producentom, ale np. malutkim kwiaciarniom, które na ten dzień kupują na sprzedaż więcej kwiatów niż zwykle. Śmieszne w tym wszystkim jest to, że ludzie traktują Walentynki faktycznie jak święto, bo tylko wtedy mówią bliskiej osobie, że ją kochają lub po prostu lubią. Dlatego jest to dla nich wyjątkowy dzień. Zastanawiające jest, dlaczego nie mogliby tego samego powiedzieć nie 14 lutego, a np. 15 września lub po prostu mówić to częściej niż tylko raz w roku?

Możecie sobie teraz pomyśleć o mnie że jestem zimnym draniem i nie wiem co to jest miłość ale nie będziecie mieli racji bo doskonale to wiem w przeciwieństwie do niektórych. Możecie tez pomyśleć ze pisze tak o walentynkach bo nie mam nikogo komu bym mógł wysłać kartkę czy też dać misia albo że nie mam od kogo dostać kartki otóż nie w tym przypadku tez nie macie racji.

Po prostu uważam to święto za kiczowate i zdanie nie zmienię!!!

Dziękuje za wszystkie komentarze oraz dziękuje za to że mój blog powoli wspina się coraz wyżej w rankingu najczęściej odwiedzanych blogów .

Ł.P

Komentarze (12)
Minoł miesiąc:!!!!:):):)
 Oceń wpis
   

Eloo wreszcie znalazłem chwile czasu aby napisać coś nowego!!!

Dziś nie napisze na jakiś szczególny temat tylko ogólnie zależało mi żeby właśnie dziś napisać ten wpis ponieważ dziś mija miesiąc od założenia bloga i musze się pochwalić ze blog przyciąga uwagę wielu osób mam nadzieje że tak będzie nadal dziękuję tym samym za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga .

Dla wielu z nas będzie to ostatni weekend odpoczynku od szkoły i w poniedziałek „poranna witaj zmiano” nie wiem jak to będzie bo przyzwyczaiłem się chodzić spać o 0.00 albo później i wstawać o 12.00 albo później. Ale jakby niebyło będzie dobrze ale niestety będzie trzeba się uczyć ale bez wiedzy i odpowiedniego wykształcenia nie zrealizuje swoich planów marzeń .

W MŁODYCH - PRZYSZLOŚĆ NARODU !!!

(czy jakoś tak :P:P:P)


Ł.P

Komentarze (3)
JAK MYŚLISZ-TAK BĘDZIE!!! Cz. I
 Oceń wpis
   

Witam wszystkich zaczął się nowy tydzień co nam przyniesie nie wie nikt ale JAK MYŚLISZ-TAK BĘDZIE!!! Jest już środek nocy w oknach światło dawno zgasło ludzie śpią i o różnych rzeczach śnią ale nie wszyscy ja wchodząc zobaczyć swojego bloga natknąłem się przypadkowo na innego bloga i naszła mnie refleksja na napisanie nowej notki a mam teraz spokój nikt nie pisze na GG nikt mi nie zawraca głowy to mogę w spokoju pisać.

Jestem tylko ja komputer i grające radio
Przejdę już do sedna sprawy a więc napisze dziś o pomyśle na własny bizness!!!

Oczywiście nie napisze tu swoich pomysłów bo w dzisiejszym świecie nic niemożna zdradzać bo inni to wykorzystają i się dorobią. No to pomysłów na zarobienie pieniędzy jest wiele ale co może 17-latek w dzisiejszym świecie otóż z jednej strony może dużo a z drugiej bardzo mało bo żeby zacząć pracę musi mieć skończone 18 lat ale nie każdą może roznosić ulotki ale raczej na tym to się nie dorobimy więc żeby naprawdę zarabiać to musimy skończyć 18 lat i wtedy mamy wiele możliwości możemy założyć własną firmę(mam parę pomysłów) ale żeby założyć własna firmę potrzebny jest kapitał początkowy i tu pojawią się kolejny problem skąd go wziąśc otóż jeżeli mamy dobry pomysł i dobry biznes plan to bank nam udzieli pożyczkiy a jeżeli nie zgodzi się to pozostają rodzice i pożyczka od nich jakąś trzeba zacząć a jeżeli oni tez nie zgodzą się to jedyne co to sami musimy zarobić i jedynym sposobem jest wyjazd zagranice i praca za sensowne pieniądze a nie za marne grosze;/;/

A o tym jak 17-latek może zarobic napisze w następnej części

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za komentarze!!!

Ł.P

Komentarze (5)
51 stan Polska
 Oceń wpis
   

„51 stan Polska  realizm, nie fikcja oparta na paradoksach…”

 Zacznę ten wpis słowami pewnej piosenki która jest jedna z wielu piosenek odzwierciedlającej polską rzeczywistość.

Dawno nic nie pisałem ponieważ niemiałem czasu lub pomysłu na nowy wpis ale  przez ostatnie dni przyglądałem się co się dzieje w Polsce i doszedłem do wniosku ze zaczyna się dziać niedobrze w naszym pięknym kraju może gospodarka pnie się w górę ale gdyby rządził kto inny to by było lepiej ludzie myśleli ze jak prawica będzie rządzić to będzie lepiej a gówno prawda wcześniej były układy i teraz też są ale teraz bezczelnie kłamią że niema i na kolejna aferę odpowiadają idiotycznymi komentarzami które są żałosne.

Każdy widzi że zle się dzieje ale jednostka nie morze tego zmienić coraz więcej zamętu jest wszędzie. I wcale się nie dziwie że Polacy wyjeżdżają za granice.

Szukając lepszego życia bez stresu bez zamętu może kiedyś będzie tutaj dobrze będzie praca i wynagrodzenie za nią będzie europejskie.

Ale niema co więcej pisać o polityce bo to nudne jest życie jest za krótkie ażeby je marnować  na byle co. Trzeba rzyć pełnia życia i pomimo wielu przeciwności nie poddawać się dążyć wytrwale do celu osiągać swoje założenia. Każdy z nas ma jakiś cel do którego dąży ja też mam takowy cel ale go nie ujawnię tutaj-Kto ma wiedzieć to wie Pzdr. dla kumatych

Można by było jeszcze napisać o tym ze Polacy są pełni zawiści oczywiście nie wszyscy ale dużo jest takich osób ale o tym już pisałem i nie chce się powtarzać ale jest tez wiele dobrych osób które się cieszą czyimś szczęściem ale niema dużo takich osób tak samo jaki niema dużo uczciwych osób każdy patrzy jakby tu zarobić czyimś kosztem.

Dziękuję za wszystkie komentarze te miłe jak i te niemiłe.

Ł.P

Komentarze (3)
Pierwszy wpis:D:D:D
 Oceń wpis
   

To będzie mój pierwszy wpis w tym blogu !!!!

Od razu mówię ze będzie to blog inny niż blogi moich kolegów i koleżanek nie będzie on opisywał moich problemów ani tez co robiłem danego dnia owszem jeżeli stanie się cos ważnego w moim zyciu i będę chciał się z innymi tym podzielić to zrobię to ale nie będę tak jak inni opisywał swojego dnia bo to jest trochę nudne co mnie obchodzi co ktoś robił danego dnia!!!!! Blog będzie również poświęcony sytuacji w kraju oraz różnym ciekawym rzeczą które powinny każdego zainteresować Np. ciekawsze imprezy w Krakowie i tego typu sprawy. Będę także opisywał sukcesy ale tez i porażki mojego ukochanego klubu WISŁY KRAKÓW.

Ł.P

Komentarze (6)
Najnowsze komentarze
2017-01-15 16:43
paq:
Kim jest przyjaciel???
PSYCHIATRA I PSYCHOTERAPEŁTA. To są jedyni "PZYJACIELE". Reszta to ...
2015-09-15 06:11
Gain :
Fałszywi przyjaciele dwulicowi ludzie za plecami rozgadani:(
Miałem taką sytuację że kolega zapraszał na piwo. Czasem pisał w nocy aby przyjść na melanż.[...]
2013-12-22 01:20
wokol.dziecka:
8 marca
:)
O mnie
Łukasz Pietrzyk
Łukasz P.
Archiwum
Rok 2008
Rok 2007
Rok 2006